03.09.2012

Fesťák Teplice nad Metují 2012

Po několika měsících příprav se nám nakonec opravdu podařilo dorazit se stánkem ObrWorks na festival v Teplicích nad Metují. Kdybych řekl, že jsme nebyli nervózní z toho jak to bude probíhat, asi bych kecal. Všechno ale dopadlo dobře. Tady je stručný průřez festivalem jak jsme ho viděli my.

Ve čtvrtek odpoledne jsme akorát zvládli omrknout přidělený flek a večer jsme trávili na chalupě u Roberta doděláváním rukavic. Byl to příjemný rodinný večeer v manufaktůře. :-)

V pátek ráno postavit stánek a hurá na to.

Stánek ObrWorks

Vorel nechal u souseda truhláře vyrobit trenažer na kterém se daly přímo na místě vyzkoušet všechny velikosti UFO a i spárové rukavice. Lidi byli příjemně zvědaví, takže jsme hodně povídali, vysvětlovali a hlavně ukazovali jak to vlastně funguje.

UFO trenažer

Zbytek Bobřího klanu mezitím úspěšně soutěžil v parku. Myslím, že se tam objevil termín „bobří hráz“ poté, co na Speed Line byla první Bobřice Kristýna, druhá Bobřice Andulka a třetí Bobřice Jana. Jsou to holky šikovný.

Andulka bojuje na SpeedLine 

Když přišlo na soutěž v lezení Singin Rock spáry na rychlost podařilo se nám utrhnout od stánku a jít si taky trochu zasoutěžit. Vorel dal v kvalifikaci rekord spáry 7,9 sekundy a postupoval do finále z prvního místa. Já ze druhýho. Ve finále bylo zpestření ve formě provazování hodin smyčkou. Byla trochu loterie se do toho nezamotat. Nakonec jsem jsem měl o malinko víc štěstí, skončil druhej a Vorel třetí. Fajn pocit a skvělá atmosféra. K večeru přišlo ke slovu i plátno s projektorem, takže lidi měli možnost se podívat nejen jak se UFO zakládá v praxi, ale i na  několik lezeckých filmečků z Indian Creeku, anglického Gritu, Jizerek a také na historický lezecký film z Prachova, který natočil náš prastýček ve třicátých letech. Safra už jsme v našem rodě třetí lezecká generace J.

 Sobota. Lidi zkoušeli, chválili, komentovali, kupovali a taky vyráželi do skal zkusit na vlastní kůži jak to funguje. Během dne se stavil i autor nápadu Marek Žák. Zrovna od něho slyšet, že se mu to líbí je opravdu dobrej pocit. V šest začínala přednáška katalánské bigwallistky Silvie Vidal. Vorel si vylosoval jeden lístek, kterej jsme měli a vyrazil se podívat jak to chodí ve velkejch stěnách a já jsem hájil stánek. Po přednášce Silvia dostala jako dárek dva menší UFOny. Moc se jí líbili a i když to pro ní je spíš zajímavost slíbila, že je zkusí použít a dá nám vědět. Ani jsem neměl čas litovat že jsem tam nebyl a z ničeho nic se objevila u našeho stánku. Během přijemnýho povídání ještě se Syslem a spol. Tak nějak samovolně  vyplynulo, že nikdy nepoužila spárové rukavice a navíc v úterý jede do spárařské Evropské mekky Valle dell’Orco, takže jsme měli tu čest jí jedny naše rukavice dát jako dáreka jsme zvědaví co na ně řekne.

Večerní povídání se Silvií Vidal


Další návštěvník byl Petr Prachtel. Jeho povídání a plány zněly naprosto neuvěřitelně a když odcházel se slovy „je to paráda jsem motivovanej“ bylo nám s bráchou fajn.

Petrovi Prachtelovi se UFOni líbily

Za zmínku stojí sobotní koncert na hřišti. Hudba Praha neměla chybu. Jen to ráno potom...

V neděli bylo příjemý jak k nám chodili lidi co si UFO stihli vyzkoušet ve skalách a libovali si jak to funguje a kde je to zachránilo. Odpoledne už nám došly pánské rukavice a téměř všechny UFO, tak jsme zabalili stánek, nasadili autopiloty a spokojeně unavení vyrazili domů.
 
Tož tak snad zase za rok. :-)
Podporujeme: Hruboskalsko | Pískaři | Web Skalní oblasti | Hory Info | Lezec | Web ČHS | Singing Rock | Saltic | WideFetish | Lajny.cz | POVL - Setkání příznivců lezení po vlastním