05.12.2012

Holé spáry v Holešovicích 16.3.2013

Heslo dne: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti :-)

Po více než půl roce práce se Liborovi v Holešovickém Mammutu podařilo otevřít nový sektor stěny a to hodně povedený. Postavit takovouhle stěnu v podstatě ve dvou lidech považuju za hodně velkej kus dobrý řemeslný práce! Přibyly tu parádní sportovně laděné linie pro bušiče, ale hlavně také dvě nové spáry. Dlouhá převislá úzká žabka, kterou ocení hlavně holky s malejma rukama a pak něco, čemu pracovně říkám Tlustá Berta. Mírně převislá hluboká pěsťovice, která u třetí expresky přechází v jakýsi mělký šuplík, který se z rozměru žába-pěst plynule rozšiřuje do odhmatu pata-špička. Přelez do šuplíku je alespoň pro mě zatím naprosté Sci-Fi a jsem zvědavej na první přelez v kuse. Pro mě to vypadá na několik měsíců poctivého tréninku.
V životě můžeme celkem často zaslechnout frázi "Brousit si styl". Tady je to posunuté o stupeň dál na "Leštit si styl". Kdo se nenechá odradit kluzavostí překližky a vrhne se do tréninku, má skvělou šanci, že jeho spárařský styl bude doslova vyleštěn do křišťálové průzračnosti a čistoty.
A proč vlastně vůbec tohle trénovat?
Klouzavost Holešovických spár má několik výhod. Zdaleka tolik nežerou lezečky jako hrubý matroše. Nutí vás lézt technicky správně a zároveň více posilujete potřebné svalové partie. Kromě toho, že když někdy v budoucnu na skalách narazíte na kus spáry, dostaví se úleva a nikoliv křeč a smyslu zbavení, tak budete mít v březnu 2013 možnost si poměřit síly, vyměnit zkušenosti a grify a třeba i něco vyhrát ve spárařských závodech s názvem "Holé Spáry v Holešovicích".
O co půjde:

Rozkaz zněl jasně, nesmí projet (žába) za žádnou cenu...
V níže popsaných liniích cvaknout co největší počet expresek. 
Na každou linku má borec, či borkyně "dvě dávky".
Počítají se expresky z obou "dávek"

Závodit se bude 16.3.2013 od 10:00 do cca 19:00, podle toho jak vám to bude odsejpat.
Startovné předpokládáme vlezné na stěnu plus pajda, aby bylo o co závodit.
Kromě spáry na rychlost se vše leze na prvním.
Zkoušet na nečisto můžete, ale ostrý "dávky" maj přednost.
Taktika, co dřív a co potom je na vás.

Samozřejmě podporujeme používání spárových rukavic. Kdo nemá, zapůjčíme v rámci startovného.
Jističe si pokud možno vezměte vlastního. Jestli ale budete plonkoví, zajistíme vás rádi.

Chamtivce ubezpečujeme, že expresky mimo logickou linii cesty se počítat nebudou, resp. u každé cesty bude určeno kolik "expresek" se z ní dá maximálně vytěžit.
Kdo bude švindlovat, odsuzuje se k vyloučení ze závodu ve formě zpití do němoty a pohození na neoschlou mez, případně k jinému adekvátnímu zahanbení.

Po ukončení závodění se můžete těšit na promítání fotek z Indian Creeku v Utahu a Anglického Gritu.
Kdo si vezme spacák, bude mít možnost přespat na stěně.

Březen je relativně daleko a tak máte možnost do závodů nějaké ty spárové grify natrénovat, nehledě k tomu, že až prvního dubna vyrazíte natěšení do Ádru bude se to hodit :-)

Závodní linie, bráno zprava od vstupu:

1. Žabka nad barem - Pravá hrana Makak profilu. Obtížně mělkým koutkem za pomoci struktury do spáry a tou.

2. Pseudokomín - Naproti Žabce nad barem rozporem mezi strukturami. Bez použití děr a chytů.

3. Žába se stropem - Na sloupu stěnkou do spáry, tou pod strop. Stropem na konec, krok zpět, otočka, přesah do struktury vlevo ve stropě a tou. Otočka a přesah do struktury bez odšlapu na chyty.
Strop je rozdělen na tři zóny (dvě malé uprostřed jsou brány jako jedna). Držení zóny oběma rukama se počítá za jednu expresku. Otočka je za jednu expresku

4. Žába chod - Pravá stěna areálu. Kolmou vlnitou spárou na konec, sestup pod zatáčku, zde přepad do krápníku do visu oběma rukama. Úspěšně provedený přepad je za expresku.

4a. Žába chod TopRope na rychlost. (pro ty co maj rádi čísla, tak pod 10 sekund považuju za dobrej čas. :-)

5. Trhlinka - Vlevo od Žába chod. Trhlinou na konec. Zejména cvakání třetí expresky prověří jak vám drží FingerLock.

6. Sokolík - Zadní kout areálu vpravo. Sokolíkovou spárou bez odšlapů do struktur. Hodnotný je zejména přelez bříška u třetí expresky.

7. Véčko - Zadní kout areálu vpravo. Vlevo od Sokolíku v koutě. Přesah stěny tvoří véčko na plytkou žábu. Levou rukou se povoluje odhmat, na cvakání TOPu se lze držet libovolně. Masakr

8. Komínek - Vpravo od rajbasu komínem. Cvakají se expresky ve stěně vlevo nebo vpravo od komína.

9. Tlustá Berta - Sporťácký sektor. Rozšiřující se spárou a žlábkem. Masakr

10. ThinHands - Sporťácký sektor. Převislou spárou na konec. Úzká žabka. Bombónek, kterej bude pro lidi s většíma rukama lehce kyselej.

11. Rozporák - Ve vstupu na 3D stěnu. Rozporem mezi levou stěnou a hranou ke třetí expresce. Překrok do oblého sokolíku a jím.

12. 3D Spára - Vpravo na 3D stěně. Členitou spárou pod strop. s pomocí žebra přes něj a spárou na konec.

13. BoulderSpára - Na Bouldrovce. Stropní spárou tam a zpět dokud máte "power a magic"... Otočky bez odšlapu na chyty. Spára je dělena na zóny. Zóna držená oběma rukama je za expresku, otočka je za expresku.


Podle hesla těžko na cvičišti, lehko na bojišti se těším na březen.
Bobr
Podporujeme: Hruboskalsko | Pískaři | Web Skalní oblasti | Hory Info | Lezec | Web ČHS | Singing Rock | Saltic | WideFetish | Lajny.cz | POVL - Setkání příznivců lezení po vlastním